زمین فیزیک پویا

English
کارگاه بین المللی چرخه معدن از ابتدا تا انتها

کارگاه بین المللی چرخه معدن از ابتدا تا انتها

یکشنبه ۲۲ ماه مرداد ۱۳۹۶

صنعت معدن کاری در ایران به سرعت در حال توسعه می باشد و بخش قابل توجهی از سرمایه گذاری های کشور در دهه اخیر در حوزه معدن صورت گرفته است. بیش از ۷۹۰۰ معدن (۵۵۰۰ معدن فعال، ۲۰۰۰ معدن غیر فعال و ۴۰۰ معدن در حال تجهیز) در ۳۰ استان کشور مورد بهره برداری قرار گرفته اند. علی رغم ذخایر معدنی بسیار زیادی که در کشور وجود دارد تولیدات معدنی ایران تنها ۶/۰ درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد که علت آن را می توان در فقدان زیرساختارهای مناسب، موانع قانونی، مشکلات اکتشافی و تحریم ها جستجو نمود. اعمال تحریم ها در بخش فناوری سبب محروم شدن معادن و صنایع وابسته از تکنولوژی و روشهای پیشرفته روز دنیا شده است که بطور مستقیم بر افزایش هزینه ها تاثیر داشته و سبب خارج شدن شرکت های معدنی کوچک از چرخه تولید شده است.

با در نظر گرفتن شرایط عمومی معدنکاری در کشور به نظر می رسد راه برون رفت از وضعیت فعلی، تکیه و اعتماد بر توان عملی و اجرایی متخصصین داخلی و حمایت مالی و حقوقی بخش دولتی و خصوصی و با برداشته شدن تحریم ها، استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در زمینه اکتشاف، استخراج و فرآوری مواد معدنی می باشد.

در این راستا شرکت زمین فیزیک پویا با همکاری شرکت بین المللی FUGRO وبا حمایت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) کارگاه حاضر را تحت عنوان “کارگاه بین المللی چرخه معدن از ابتدا تا انتها”  برگزار می نماید. موضوعات مورد بررسی و بحث در این کارگاه عبارتند از:

  • چالش های اکتشافات مواد معدنی در ایران
  • چرخه معدن کاری از ابتدا تا انتها
  • تاریخچه مطالعات ژئوفیزیک اکتشافی در ایران
  • روشهای جدید اکتشاف ژئوفیزیکی
  • پایگاه اطلاعاتی و مدیریت داده ها در بخش معدن
  • مسائل زیست محیطی در حوزه معدن
  • معرفی توانمندی ها، امکانات و تجهیزات تخصصی مشارکت فوگرو- زمین فیزیک پویا

علاوه بر این در حاشیه برگزاری این کارگاه، نشستهای تخصصی بین شرکت کنندگان و تیم تخصصی مشارکت فوگرو – زمین فیزیک پویا برگزار خواهد شد.

زمان : سه شنبه و چهارشنبه ۲۳ و ۲۴  مردادماه ۱۳۹۶

ساعت : ۹ الی ۱۷

مکان : سالن همایش های ایمیدرو (سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی ایران)