زمین فیزیک پویا

English
پیام تبریک مدیرعامل به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶

پیام تبریک مدیرعامل به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶

شنبه ۲۱ ماه اسفند ۱۳۹۵

همکاران محترم شرکت زمین فیزیک پویا

 

فرا رسیدن نوروز و آغاز سال ۱۳۹۶ بر همگی شما عزیزان و خانواده های محترمتان مبارک باد.

 

یکبار دیگر همگی ما شاهد بزرگی و بخشندگی خدای بزرگ بودیم، سال گذشته را با دغدغه ها و مشکلات اقتصادی ادامه دار کشور و ناشی از آن فشار بسیار بر نقدینگی شرکتهای مشاور و پیمانکار آغاز کردیم ولی لحظه ای فکر نکردیم که او ما را به حال خود رها خواهد کرد. باز هم توکل، بازهم تلاش و پشتکار، شرکت ما را یک گام دیگر به اهداف عالی آن نزدیکتر کرد. در بازار داخلی و بین المللی در حد مسئولیت و توان خود تاثیرگذار بودیم و آنچه می توانستیم برای عظمت ایران عزیز به کار بستیم.

خلاقیت در کنار شجاعت برای انجام کارهای بزرگ مهمترین مزیت شرکت زمین فیزیک پویاست و گوشه ای از آن را طی سالی که گذشت نشان دادیم. ساخت تجهیزات ویژه، گاه برای نخستین بار در کشور، برای انجام پروژه های مهم ژئوتکنیکی و ژئوفیزیکی و کسب اعتماد کارفرمایان بزرگ کشور در این راه، تفاوت و مزیتی است که دنبال آن بودیم و به همت شما همکاران فرهیخته میسر شد.

در این سال مشاور، پیمانکار و رهبر مشارکت پروژه های بزرگ داخلی متعددی بودیم. انجام پروژه های اجرایی ژئوتکنیکی و بهسازی پی با بهره گیری از روش های نوین و به روز، به ویژه حضور موفق و توام با رضایت کارفرما در بزرگترین پروژه آب شیرین کن کشور و همچنین یکی از فعالترین مجتمع های پتروشیمی، دستاورد بزرگی برای هر شرکت در زمینه تخصصی ماست ولی ما آن را شروعی  برای ورود به فناوری های به روزتر و خلاقانه تر می دانیم. توسعه فعالیت در صنایع بالادستی معدن هدف ما بود که با نگاهی متفاوت و خاص خود در مسیر آن حرکت کردیم و در زمینه صنایع بالادستی نفت نیز، اعتماد شرکت بین المللی فوگرو را جلب کرده و با مشارکت قوی با آنها آماده حضور جدی تردر  بازار بالادستی نفت و گاز کشور در سال پیش رو هستیم.

زمین فیزیک پویای ما طی سالهای اخیر ترسی از حضور و رقابت در بازارهای بین المللی نداشته است. در کشور عمان که با توجه به شرایط استراتژیک و موقعیت آن از ابعاد مختلف جغرافیایی و سیاسی، آن را دروازه ورود به بازارهای سایر کشورهای خاورمیانه و آفریقای شرقی می دانیم، شرایط متمایزی یافته ایم. در کنار حوزه فعالیت ژئوتکنیک که طی سالهای گذشته موفقیتهایی را دربازار عمان کسب کردیم، در سال ۹۵ توانستیم که ورود خود را به زمینه های تخصصی ژئوفیزیک و معدن هم تثبیت کنیم. انجام دو پروژه ژئوفیزیکی برای بزرگترین رقبای بین المللی مان، اخذ و شروع دو پروژه معدنی با مهمترین کارفرمای معدنی کشور عمان، ورود به پروژه های استراتژیک بین کشور ایران و عمان همانند خط لوله گاز ایران-عمان، شروع مشارکت با برخی دیگر از شرکتهای بزرگ دولتی و خصوصی عمان، نشانه هایی از درستی راهی است که در حوزه صدور خدمات فنی و مهندسی می پیماییم. راهیابی و اخذ پروژه در مناطق آزاد مهم کشور عمان جزیی از برنامه ریزی استراتژیک شرکت ما بود. به مناطق آزاد صلاله و صحار راه یافته ایم و با مقدماتی که در این سال فراهم کردیم، منطقه آزاد دوقوم نیز با توان شما چه دست یافتنی به نظر می رسد. هر چند می دانیم که برای رسیدن به سطح یک شرکت بین المللی راه درازی داریم و باید ضعفهای بیشمار خود را مرتفع کنیم ولی راه را یافته ایم و می توانیم با شتاب، افقهای جدیدی را در صدور خدمات فنی و مهندسی تجربه کنیم.

امسال نیز حوزه بازرگانی همواره برایمان مهم بود و با تشکیل کنسرسیوم های مختلفی از شرکتهای مطرح داخلی و خارجی، در سطح یک شرکت توسعه دهنده و راهبر عمل کردیم. در زمینه سیمان، قیر، آب و انرژی های نو پروژه های مشخصی را تعریف و پایه گذاری کردیم. همچنان استمرار موفقیت، رشد و توسعه شرکت در سالهای آتی را تسلط برمدل های مالی و کسب اطمینان شرکتهای معتبر داخلی و بین المللی و شناسایی یا تعریف پروژه های توسعه ای مهم در داخل و خارج کشور می دانیم و این تمایز و تفاوت ماست.

و اما سال پیش رو. سختی ها و دشواریها و موانع همیشگی اند و مشکلات اقتصادی همچنان مهمترین چالش ما و بسیاری دیگر از شرکتهاست ولی مهمتر از آن این است که اهداف بزرگ و عالی ما نیاز به سازماندهی و نظمی بی مانند دارد که تنها زمانی انجام پذیر است که اعتقاد قلبی تک تک ذینغعان و به ویژه همکارانمان و خانواده های بزرگوار ایشان را به همراه داشته باشد. ایجاد ساختار های لازم، تغییر متناسب چارت سازمانی، تفکر سیستماتیک و برنامه ریزی منسجم تر و با برنامه تر بخش های تخصصی و دفاتر منطقه ای و افزایش توان مدیریتی سازمان از ضروریات امسال ماست.

اگر بار دیگر مجالی برای بودن در کنار این جمع بود، از دوست یاری می طلبیم و به قول حضرت مولانا، با نو شدن روزها و شب ها و باغ ها، ما هم هر لحظه به دنبال اندیشه نو خواهیم بود که بی شک  خوشی های نو و غنای نو برایمان هدیه خواهد داد. این خوشی ها هدیه هر روزه خداوند برای شما و خانواده محترمتان باد (ان شاالله).

 

روز نو و شام نو، باغ نو و دام نو                         هر نفس اندیشه نو، نو خوشی و نوغناست

مدیر عامل –  اسفند ماه ۱۳۹۵